Interviu | Festivalio-konkurso „Su Meile Muzikai – DRAUGE” Grand prix laimėtojos dalinasi patirtimi

Praėjusiais metais II respubliniame festivalyje-konkurse „Su Meile Muzikai – DRAUGE” sužibėjo įvairiausių sudėčių ansambliai. Grand prix statulėlėmis buvo apdovanoti net trys dalyviai. Vienas iš jų – Faustinos Moseičiuk (fleita), Akmėjos Čyžaitės (fleita) ir koncertmeisterės Loretos Haidari trio. Tylos muzikos studija kalbina jaunąsias fleitininkes apie jų neregėtą sėkmę konkurse.

 

Į pirmąjį klausimą, ar nujautė, kad laimės aukščiausią vietą konkurse, abi merginos atsako – ne. „Jaudinuosi, kaip ir kiekvienas dalyvis konkurse. Todėl viliuosi, kad parodysiu savo stipriausias puses, kokias tik turiu”, – tikina pirmoji fleita Akmėja Čyžaitė.

Vis dėlto, konkursai, kaip merginos pažymi, išmoko tikėtis visko.

„Dalyvaudama kituose konkursuose dažnai pastebėdavau priešiškumą dalyvių tarpe. Tuomet kildavo dar didesnė baimė lipti ant scenos. Šiame renginyje mane nustebino pajausta sveika konkurencija iš atlikėjų, kurie, beje, buvo labai stiprūs (pagrojusios klausėmės kitų). Pagarba jautėsi tiek iš konkursantų, tiek iš organizatorių pusės”, – dalinasi šiltais prisiminimais Faustina Moseičiuk.

Akmėja  ir Faustina sutinka, kad ansamblio paruošimas scenai užtrunka. „Kūrinys, kurį ruošėmės festivaliui buvo iššūkis, – pripažįsta Akmėja, – Tuo labiau, kai esi ansamblyje, turi jausti viena kitą, išmokti kalbėtis per muziką, o tam reikia įdirbio. Jei ne ilgametis ansamblio puoselėjimas, turbūt nebūtume taip toli su Faustina pažengusios.”

Ansamblis sukurtas dar Naujalio muzikos gimnazijoje, ketvirtoje klasėje mokytojos Gailės Markevičienės iniciatyva.

„Nebuvome labai artimos iki tol. Tačiau bendra meilė muzikai sujungė mus. Už visas sekusias ansamblines patirtis dėl to galiu padėkoti mūsų mokytojai”, – šypsosi antroji fleita.

Ugnis ir vanduo. Štai taip muzikės šmaikštauja viena apie kitą. „Mes esame tokios skirtingos: Faustina – muzikalumas, jautrumas lyrikai, o aš – technika, turiu ištobulinti kiekvieną detalę, – sako Akmėja, – bet tie skirtumai mus ir jungia.”

Šiuo metu merginos pasirinkusios skirtingus profesinius kelius. Akmėja įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją Vilniuje, o Faustina ruošiasi tapti pareigūne Policijos akademijoje Kaune. Tačiau Faustinos paklausę ar dar sugrįšianti į muzikos pasaulį, ji atsakė, kad ši gyvenimo dalis niekur nedings: „Mašinoje laikau pasislėpusi fleitą, nes niekada nežinai, kada prireiks pagroti sau pačiai ar kursiokams.”

Gale pokalbio merginos nori palinkėti šių metų festivalio-konkurso dalyviams muzikinio susikalbėjimo, žinoti vienas kito stipriąsias ir silpnąsias puses, palaikyti viena kitą, pasidalinti scenine įtampa, o svarbiausiai – mėgautis, kurti dialogą bei meilę muzikoje.

 

Daugiau informacijos apie festivalį-konkursą bei Grand prix laimėtojus rasite čia