Festivalis-konkursas

III respublikinis festivalis-konkursas „SU MEILE MUZIKAI” II ETAPAS: BALSAI – vokalistai

III respublikinis festivalis-konkursas „SU MEILE MUZIKAI”  2023/2024 

II ETAPAS: BALSAI – dainininkai solistai bei mažieji vokaliniai ansambliai

APIE

TYLOS MUZIKOS STUDIJA puoselėdama savo idėją skleisti profesionalų, individualia mokymo programa grįstą šiuolaikinį muzikos ugdymą ir suteikdama galimybę išreikšti save visiems, norintiems pažinti muzikavimo meną nepaisant amžiaus ar išsilavinimo, kviečia tęsti kelionę po azarto, muzikavimo džiaugsmo, bendravimo bei bendradarbiavimo kupiną konkursų ciklo „SU MEILE MUZIKAl“ pasaulį!

Trečiasis respublikinis festivalis-konkursas „SU MEILE MUZIKAl“ ir šiemet skleidžiasi trimis etapais: DRAUGE. BALSAI. SOLO. 2023 m. gruodžio 2 d. jau įvyko įvairios sudėties instrumentinių ansamblių I etapas „DRAUGE“, išrinkome laureatus ir GRAND PRIX laimėtojus. O 2024 m. vasarį pakviesime visus muzikuojančius savo asmeniniu instrumentu, balsu, solistus bei vokalinius ansamblius į II etapą „BALSAI“!

Respublikinis festivalis-konkursas „SU MEILE MUZIKAI“ – tai bene vienintelis tokio pobūdžio renginys, kuris yra be amžiaus apribojimų. O visų svarbiausia – mokinio ir mokytojo bendradarbiavimas su MEILE MUZIKAI, kuri trunka visą gyvenimą!

KADA? 2024 m. vasario 10 d.

KUR? VDU Muzikos akademijoje*

DIENOTVARKĖ:

Bus skelbiama paskutinę savaitę prieš konkursą.

DALYVIAI

Festivalyje-konkurse gali dalyvauti bendrojo lavinimo, muzikos bei meno mokyklų, gimnazijų, konservatorijų, aukštųjų mokyklų, studijų, individualaus pasirengimo dainininkai solistai bei mažieji vokaliniai ansambliai (duetai, tercetai, kvartetai)

Šiame konkurse, tame pačiame etape ir kategorijoje, negali dalyvauti 2022-2023 m. šio festivalio-konkurso Grand Prix laimėtojai.

 

AMŽIAUS GRUPĖS**:

 • A. Iki 7 m.

 • B. 8–10 m.

 • C. 11–13 m.

 • D. 14–16 m.

 • E. 17–19 m.

 • F. Suaugę mėgėjai, studentai (nuo 20 m.)

KATEGORIJOS

 • I. Akademiniu stiliumi dainuojantys solistai

 • II. Akademiniu stiliumi dainuojantys vokaliniai ansambliai

 • III. Populiariosios muzikos stiliais (pop, jazz, rock) dainuojantys solistai

 • IV. Populiariosios muzikos stiliais (pop, jazz, rock) dainuojantys vokaliniai ansambliai

 • V. Miuziklo muzikos stiliumi dainuojantys solistai

 • VI. Miuziklo muzikos stiliumi dainuojantys vokaliniai ansambliai

PROGRAMA

Dalyviai atlieka 1 laisvai pasirinktą kūrinį. Trukmė iki 5 min. Kūrinys atliekamas atmintinai ir gyvai

a capella arba su gyvu instrumentiniu pritarimu (1-2 pritariamieji instrumentai).

Pagal poreikį galime pasiūlyti pasinaudoti koncertmeisterio paslaugomis (už papildomą mokestį).

 

KOMISIJA:

Dalyvius vertins kompetentinga vertinimo komisija. Ji bus paskelbta paskutinę savaitę prieš konkursą. Vertinimo komisijos sprendimas galutinis ir neginčijamas.

KONKURSO VERTINIMO KRITERIJAI:

Konkurse bus vertinamas dalyvių vokalinis pasirengimas, balso kokybė, atlikimo meistriškumas, tikslumas, atitinkantis kūrinio žanrą, intonacija, stiliaus pojūtis, aranžuotės ir atlikimo originalumas, kūno kalba, sceninis įvaizdis.

 

PARAIŠKOS PATEIKIMAS

Dalyvių paraiškos priimamos iki 2024 m. sausio 22 dienos (imtinai) užpildžius anketą internetu.

Užpildžius anketą prašome sumokėti festivalio-konkurso paramos mokestį – 68 Eur solistui, 40 Eur dueto nariui, 35 Eur terceto ar didesnio ansamblio nariui.*** Visų ansamblio narių mokesčio apmokėjimo išrašus atsiųskite vienu laišku iki sausio 22 d. el. paštu renginiai@tylos.lt . Dalyvių skaičius ribojamas (pagal dalyvio anketos užpildymo datą).

 

Mokėjimo rekvizitai:
VŠĮ „Tylos muzikos projektai“
Bankas: Swedbank AB
Sąskaitos Nr. LT897300010171270481

Mokesčio paskirtis: PARAMA KONKURSUI bei ansamblio dalyvio VARDAS ir PAVARDĖ

 

APDOVANOJIMAI

Visi festivalio-konkurso dalyviai bus apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Dalyvių pedagogai bus apdovanoti padėkomis už mokinių paruošimą pasirodymui. Ryškiausiai pasirodę dalyviai bus apdovanoti I, II, III vietos LAUREATŲ diplomais. Gali būti skiriamos daugiau nei viena pirma, antra, trečia vietos arba vieta išvis neskiriama.

VIENAS ryškiausias ansamblis kiekvienoje kategorijoje apdovanojamas festivalio-konkurso „SU MEILE MUZIKAI“ GRAND PRIX diplomu ir specialiuoju prizu – galimybe parengti profesionalų garso įrašą „Tylos muzikos studijos“ profesionalioje garso įrašų studijoje arba, jei to reikalaus atlikimo specifika, tam pritaikytoje koncertinėje/akustinėje erdvėje.

Taip pat visų festivalio-konkurso „SU MEILE MUZIKAI“ etapų GRAND PRIX laimėtojus pakviesime dalyvauti išskirtiniame koncerte Kauno valstybinėje filharmonijoje, kuris numatomas 2024 m. birželį.

 

KONTAKTAI

Daugiau informacijos – renginiai@tylos.lt
Tel. nr. +370 655 06281

 

* Lietuvoje paskelbus karantiną, festivalis-konkursas vyktų nuotoliniu būdu.

** Vokalinių ansamblių kategorijose amžiaus grupė nustatoma pagal ansamblio narių amžiaus vidurkį.

*** Užsiregistravus, bet neatvykus į festivalį-konkursą, dalyvio mokestis negrąžinamas.

 
 
Vertinimo ŽIURI – 
 
ANDRIUS APŠEGA
Baritonas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, kviestinis Klaipėdos muzikinio teatro solistas, tarptautinių ir respublikinių dainavimo konkursų laureatas. TV projektų ––„Triumfo arka“, „Gražiausios poetų dainos“ dalyvis, už Misterio X vaidmenį I. Kalman operetėje „Misteris X“ nominuotas Auksiniam scenos kryžiui. Dainininkas įvairiuose teatruose, festivaliuose ir projektuose sukurė per 30 operų, operečių bei miuziklų vaidmenų. Yra koncertavęs Ukrainoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje ir Baltarusioje. Lietuvoje koncertines programas ruošia su įvairiais dainininkais, pianistais, orkestrais, chorais bei kameriniais ansambliais. Atliekamas repertuaras nuo populiariosios klasikos iki partijų stambios formos kūriniuose.
 
MARIJA ARUTIUNOVA
Sopranas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė bei kviestinė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, nominuota Auksiniam scenos kryžiui, Metų kaunietės 2022 titului, Fortūnos statulėlės laureatė. Marija kuria pagrindinius vaidmenis įvairiuose žanruose – operoje, operetėje bei miuzikle. Iš viso – arti dviejų dešimčių skirtingų vaidmenų. Taip pat aktyviai koncertuoja kartu su Kauno Santakos muzikiniais kolektyvais, Kauno miesto Simfoniniu orkestru bei įgarsina filmus kino teatrui ir televizijai.
 
INDRA MAŽUIKAITĖ KUBILIŪNIENĖ
Kompozitorė, penkių dainų knygų autorė, kurianti dainas ir miuziklus vaikams. Ne vienas kolektyvas yra pastatęs Indros Mažuikaitės operytę „Ežio namas“. Net penkių Lietuvos mokyklų bendruomenės dainuoja specialiai jiems sukurtus mokyklos himnus. Nuo 2000 m., kai buvo pripažinta „Dainų dainelės“ konkurso populiariausia dainų autore, Indros kurtas dainas galime išgirsti ne tik šiame konkurse, bet ir Dainų šventėse, vokalinės ir chorinės muzikos festivaliuose bei kituose koncertuose skambančiuose įvairiuose Lietuvos miestuose. Indra taip pat veda praktinius seminarus, organizuoja vasaros stovyklas ir dalijasi kūrybine patirtimi su Lietuvos muzikos pedagogais.
 

 

Interviu | Festivalio-konkurso „Su Meile Muzikai – DRAUGE” Grand prix laimėtojos dalinasi patirtimi

Praėjusiais metais II respubliniame festivalyje-konkurse „Su Meile Muzikai – DRAUGE” sužibėjo įvairiausių sudėčių ansambliai. Grand prix statulėlėmis buvo apdovanoti net trys dalyviai. Vienas iš jų – Faustinos Moseičiuk (fleita), Akmėjos Čyžaitės (fleita) ir koncertmeisterės Loretos Haidari trio. Tylos muzikos studija kalbina jaunąsias fleitininkes apie jų neregėtą sėkmę konkurse.

 

Į pirmąjį klausimą, ar nujautė, kad laimės aukščiausią vietą konkurse, abi merginos atsako – ne. „Jaudinuosi, kaip ir kiekvienas dalyvis konkurse. Todėl viliuosi, kad parodysiu savo stipriausias puses, kokias tik turiu”, – tikina pirmoji fleita Akmėja Čyžaitė.

Vis dėlto, konkursai, kaip merginos pažymi, išmoko tikėtis visko.

„Dalyvaudama kituose konkursuose dažnai pastebėdavau priešiškumą dalyvių tarpe. Tuomet kildavo dar didesnė baimė lipti ant scenos. Šiame renginyje mane nustebino pajausta sveika konkurencija iš atlikėjų, kurie, beje, buvo labai stiprūs (pagrojusios klausėmės kitų). Pagarba jautėsi tiek iš konkursantų, tiek iš organizatorių pusės”, – dalinasi šiltais prisiminimais Faustina Moseičiuk.

Akmėja  ir Faustina sutinka, kad ansamblio paruošimas scenai užtrunka. „Kūrinys, kurį ruošėmės festivaliui buvo iššūkis, – pripažįsta Akmėja, – Tuo labiau, kai esi ansamblyje, turi jausti viena kitą, išmokti kalbėtis per muziką, o tam reikia įdirbio. Jei ne ilgametis ansamblio puoselėjimas, turbūt nebūtume taip toli su Faustina pažengusios.”

Ansamblis sukurtas dar Naujalio muzikos gimnazijoje, ketvirtoje klasėje mokytojos Gailės Markevičienės iniciatyva.

„Nebuvome labai artimos iki tol. Tačiau bendra meilė muzikai sujungė mus. Už visas sekusias ansamblines patirtis dėl to galiu padėkoti mūsų mokytojai”, – šypsosi antroji fleita.

Ugnis ir vanduo. Štai taip muzikės šmaikštauja viena apie kitą. „Mes esame tokios skirtingos: Faustina – muzikalumas, jautrumas lyrikai, o aš – technika, turiu ištobulinti kiekvieną detalę, – sako Akmėja, – bet tie skirtumai mus ir jungia.”

Šiuo metu merginos pasirinkusios skirtingus profesinius kelius. Akmėja įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją Vilniuje, o Faustina ruošiasi tapti pareigūne Policijos akademijoje Kaune. Tačiau Faustinos paklausę ar dar sugrįšianti į muzikos pasaulį, ji atsakė, kad ši gyvenimo dalis niekur nedings: „Mašinoje laikau pasislėpusi fleitą, nes niekada nežinai, kada prireiks pagroti sau pačiai ar kursiokams.”

Gale pokalbio merginos nori palinkėti šių metų festivalio-konkurso dalyviams muzikinio susikalbėjimo, žinoti vienas kito stipriąsias ir silpnąsias puses, palaikyti viena kitą, pasidalinti scenine įtampa, o svarbiausiai – mėgautis, kurti dialogą bei meilę muzikoje.

 

Daugiau informacijos apie festivalį-konkursą bei Grand prix laimėtojus rasite čia

I ETAPAS: DRAUGE – fortepijoniniai ir kameriniai ansambliai

III respublikinis festivalis-konkursas „SU MEILE MUZIKAI”  2023/2024 

I ETAPAS: DRAUGE – fortepijoniniai ir kameriniai ansambliai

 

APIE

TYLOS MUZIKOS STUDIJA plėtodama savo idėją skleisti profesionalų, individualia mokymo programa grįstą šiuolaikinį muzikos ugdymą ir suteikdama galimybę išreikšti save visiems, norintiems pažinti muzikavimo meną nepaisant amžiaus ar išsilavinimo, kviečia nerti į azarto, muzikavimo džiaugsmo, bendravimo bei bendradarbiavimo kupiną konkursų ciklo „SU MEILE MUZIKAI” pasaulį!

Todėl kviečiame VISUS mylinčius ir neabejingus muzikai atlikėjus išreikšti save trečiajame respublikiniame festivalyje-konkurse „SU MEILE MUZIKAl”, kuris ir šiemet išsiskleis trimis etapais: DRAUGE. BALSAI. SOLO. 2023 m. gruodį kviečiame dalyvauti įvairios sudėties instrumentinius ansamblius; 2024 m. vasarį – muzikuojančius savo asmeniniu instrumentu – balsu, solistus bei vokalinius ansamblius; o 2024 m. balandį konkurse–festivalyje laukiami solistai instrumentalistai.

Respublikinis festivalis-konkursas „SU MEILE MUZIKAI” – tai bene vienintelis tokio pobūdžio renginys, kuris yra be amžiaus apribojimų, o dalyviai skirstomi ne pagal amžiaus grupes, bet pagal pasirengimo lygį. Visų svarbiausia – mokinio ir mokytojo bendradarbiavimas su MEILE MUZIKAI, kuri trunka visą gyvenimą!

Pirmasis festivalio-konkurso etapas vyks 2023 m. gruodžio 2 d. Jame dalyvauti kviečiami įvairių ansamblių sudėtyje muzikuojantys atlikėjai.

 

DALYVIŲ GRUPĖS*:

 • A – 1-3 mokymosi metai
 • B – 4-5 mokymosi metai
 • C – 6-8 mokymosi metai
 • D – 9-12 mokymosi metai
 • E – 13-15  mokymosi metai
 • F – suaugusieji mėgėjai

 

KADA? 2023 m. gruodžio 2 d.

KUR? VDU Muzikos akademijoje***

 

DIENOTVARKĖ:

Bus skelbiama paskutinę lapkričio savaitę.

 

DALYVIAI**

Muzikuojantys mokiniai, studentai, suaugę atlikėjai grojantys įvairios sudėties ansambliuose.

Šiame konkurse, tame pačiame etape ir kategorijoje, negali dalyvauti 2022-2023 m. šio festivalio-konkurso Grand Prix laimėtojai.

 

KATEGORIJOS

 • Fortepijoniniai ansambliai (grojantys vienu fortepijonu)
 • Kameriniai ansambliai
 • Mokinio ir mokytojo fortepijoniniai ar kameriniai ansambliai

 

PROGRAMA

Laisvai pasirinktas kūrinys (gali būti atliekamas iš natų), kurio trukmė:

 • A grupėje – iki 3 min.
 • B grupėje – iki 5 min.
 • C grupėje – iki 10 min.
 • D grupėje – iki 15 min.
 • E grupėje – iki 20 min.
 • F grupėje – iki 15 min.

KOMISIJA:

Dalyvius vertins kompetentinga vertinimo komisija. Ji bus paskelbta paskutinę savaitę prieš konkursą. Vertinimo komisijos sprendimai galutiniai ir neginčijami.

 

KONKURSO VERTINIMO KRITERIJAI:

Konkurse bus vertinamas atlikėjų ansambliškumas, gebėjimas jausti partnerį(-ę, -ius), įtaigus kūrinio charakterio perteikimas,

sceninis artistiškumas, kūrybingas repertuaro parinkimas, stiliaus pojūtis.

 

PARAIŠKOS PATEIKIMAS

Dalyvių paraiškos priimamos iki lapkričio 10 dienos imtinai užpildžius dalyvio anketą.

Užpildžius anketą prašome sumokėti festivalio-konkurso paramos mokestį – 26 Eur/ vienam ansamblio nariui. Prašome vienu laišku atsiųsti visų ansamblio narių mokesčio apmokėjimo išrašus (iki lapkričio 14 d.) – renginiai@tylos.lt.

Mokėjimo rekvizitai:
VŠĮ „Tylos muzikos projektai“
Bankas: Swedbank AB
Sąskaitos Nr. LT897300010171270481

Mokesčio paskirtis: PARAMA KONKURSUI bei ansamblio dalyvio VARDAS ir PAVARDĖ

 

APDOVANOJIMAI

Visi festivalio-konkurso dalyviai bus apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Dalyvių pedagogai bus apdovanoti padėkomis už mokinių paruošimą pasirodymui. Ryškiausiai pasirodę dalyviai bus apdovanoti I, II, III vietos LAUREATŲ diplomais. Gali būti skiriamos daugiau nei viena pirma, antra, trečia vietos arba vieta išvis neskiriama.

VIENAS ryškiausias ansamblis kiekvienoje kategorijoje apdovanojamas festivalio-konkurso „SU MEILE MUZIKAI“ GRAND PRIX diplomu ir specialiuoju prizu – galimybe parengti profesionalų garso įrašą „Tylos muzikos studijos“ profesionalioje garso įrašų studijoje arba, jei to reikalaus atlikimo specifika, tam pritaikytoje koncertinėje/akustinėje erdvėje.

Taip pat visų festivalio-konkurso „SU MEILE MUZIKAI“ etapų GRAND PRIX laimėtojus pakviesime dalyvauti išskirtiniame koncerte Kauno valstybinėje filharmonijoje, kuris numatomas 2024 m. birželį.

 

KONTAKTAI

Daugiau informacijos – renginiai@tylos.lt
Tel. nr. +370 655 06281

*ansamblis į A-E grupes skirstomas pagal labiausiai patyrusio ansamblio nario mokymosi metus
**dalyvių skaičius ribojamas (pagal dalyvio anketos užpildymo datą)
***Lietuvoje paskelbus karantiną, festivalis-konkursas vyktų nuotoliniu būdu 

Grand prix GALA

Birželio 3 d. plačiai nuskabėjęs, grandiozinis Grand Prix GALA koncertas gražiai apvainikavo Tylos Muzikos Studijos II-ąjį respublikinį festivalį-konkursą “Su Meile Muzikai”. 

 

Koncerte skambėjo miuziklo garsai, charakteringa gitara ir jausminga violončelė, melodingi saksofonas ir fleitos bei išraiškingasis fortepijonas.

 

Festivalis šiais metais suskirstytas į tris etapus – „DRAUGE“, „BALSAI“ ir „SOLO“. Visų šių etapų metu buvo atrinkti patys įspūdingiausiai pasirodę jaunieji atlikėjai, kurie pelnė Grand Prix apdovanojimus:

1. VOKALINIS KVARTETAS „SOL – MI – RE – DO“: GODA KANČAUSKAITĖ, MANTVYDAS RIŠKUS, GUSTĖ BUDRYTĖ, DEIMANTĖ LIEBAITĖ
2. GRIGALIUS KALKYS (GITARA)
3. VILTĖ BALIŪNAITĖ (FORTEPIJONAS)
4. SMILTĖ PETROŠIŪTĖ (VIOLONČELĖ)
5. AMELIJOS LAPINSKAITĖS (KLARNETAS) IR KAMILĖS PALEKAUSKAITĖS (FORTEPIJONAS) KAMERINIS ANSAMBLIS
6. KOTRYNA MARUŠAUSKAITĖ (VOKALAS)
7. AKMĖJOS ČYŽAITĖS (FLEITA), FAUSTINOS MOSEIČIUK (FLEITA) IR LORETOS HAIDARI (FORTEPIJONAS)
KAMERINIS ANSAMBLIS
8. KOTRYNA BALTRIMAITĖ (FORTEPIJONAS)
9. AURELIJA NARUŠYTĖ (SAKSOFONAS)
10. EMILIJOS LOKCIONKINAITĖS IR IUSTINOS KALEINIKOVOS FORTEPIJONINIS ANSAMBLIS
11. AUSTĖJA BUTRIMAITĖ (VOKALAS)

 

Dėkojame koncerto remėjui Gėlių studijai “Flowers and more” bei partneriui Kauno valstybinei filharmonijai.

 

Daugiau apie festivalį-konkursą

Koncerto akimirkos

II respublikinio festivalio-konkurso “Su Meile Muzikai – SOLO” vertinimo komisija

 

BEATA PREISAITĖ-ŠIDIŠKIENĖ – fleitininkė, J. Gruodžio konservatorijos fleitos mokytoja, Kauno miesto simfoninio orkestro narė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantė. Kaip solistė Beata yra koncertavusi su Kauno miesto simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Pietų Kalifornijos filharmonijos bei Kalifornijos Fulertono universiteto orkestru. Fleitininkė taip pat yra grojusi Danijos nacionalinio radijo orkestro, Kopenhagos filharmonijos bei kitų orkestrų sudėtyje, o su kamerinės muzikos

ansambliais yra dalyvavusi tarptautiniuose muzikos festivaliuose: „Pažaislio muzikos festivalis“, „Kristupo vasaros festivalis“,„Druskomanija“, „Pulsar festival“, „DSQ festival“ (kartu su vienu garsiausių Europoje – Danijos styginių kvartetu) ir kituose. Beatai yra įteiktas LR prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštas už muzikinius pasiekimus.

 

 

 

 

 

 

ROBERTAS LOZINSKIS yra vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos pianistų. 2015 m., VII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse Vilniuje, Robertas laimėjo I-ąją vietą, publikos simpatijų prizą bei specialųjį prizą už geriausią M. K. Čiurlionio kūrinių atlikimą. Robertas nuolat koncertuoja kaip solistas su pasaulinio lygio orkestrais, yra grojęs su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Karališkuoju Škotijos nacionaliniu, Klaipėdos kameriniu, Kauno simfoniniu bei kitais orkestrais. Pianistas ypatingai daug dėmesio skiria kamerinei

muzikai, rengia solo rečitalius, mėgsta įvairių stilių muziką bei užsiima pedagogine veikla – yra vienas iš Nacionalinės moksleivių akademijos muzikos sekcijos vadovų. Robertas yra fortepijoninės muzikos festivalio bei meistriškumo kursų „Kaunas Piano Fest“ įkūrėjas bei meno vadovas. 2016 m. kartu su klarnetininku Žilvinu Brazausku ir violončelininke Natania Hoffman įkūrė „Trio Agora“.

 

 

 

 

 

 

 

VIRGINIJA UNGURAITYTĖ-LEVICKIENĖ – pianistė, meno daktarė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė, Kauno klinikų ikimokyklinio ugdymo skyriaus vadovė. Muzikos pedagogikos srityje su įvairaus amžiaus vaikais bei suaugusiaisiais dirba 17 metų. Virginijos auklėtiniai ne kartą yra dalyvavę bei pelnę apdovanojimus respublikiniuose ir tarptautiniuose jaunųjų atlikėjų konkursuose. Remiantis įgyta visapuse pedagogikos patirtimi bei pasauliniais muzikos švietimo pavyzdžiais, 2018 metais Virginija Unguraitytė Levickienė įkūrė naujos kartos muzikos mokyklą – „Tylos muzikos studiją“.

 

 

 

 

 

 

SERGEJUS KRINICINAS yra Lietuvos klasikinės gitaros festivalių bei konkursų laureatas. Gitaristas yra koncertavęs su Lietuvos kameriniu orkestru (diriguojamu prof. Saulius Sondeckio), Kauno, Lietuvos muzikos irteatro akademijos, Klaipėdos kameriniais orkestrais ir Kauno simfoniniu orkestru. Neretai Sergejų galima pamatyti scenoje su žymia mūsų šalies dainininke Judita Leitaite, su kuria atlikėjas yra išleidęs rusų romansų kompaktinę plokštelę. Gitaristo muzikinės veiklos sąraše – ir nuo 2010 m. aktyviai koncertuojantis „Džentelmenų duetas“ kartu su garsiu smuikininku Vilhelmu Čepinskiu. Taip pat koncertuoja Baltijos gitarų kvarteto sudėtyje.

Sergejus taip pat yra aktyvus pedagogas – 2001 m. įkūręs gitaros klasę Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, išugdė ne vieną respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatą. Nuo 2011 m. Sergejus dėsto Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, kur šiuo metu eina docento pareigas.

 

 

 

 

 

 

Smuikininkė IEVA LAUČKAITĖ yra Kauno miesto simfoninio orkestro ir Vytauto Didžiojo universiteto kamerinio orkestro atlikėja. Taip pat, vadovauja Kauno J. Gruodžio konservatorijos styginių instrumentų orkestrui, dėsto smuiko specialybę ir kamerinį ansamblį. Dalyvauja įvairiuose koncertuose ir projektuose, kuriuose groja ir elektriniu smuiku. Jos repertuaras, kaip ir meilė muzikai, aprėpia daug stilių – nuo baroko iki džiazo improvizacijų.

Įsibėgėjant pavasariui jaunuosius muzikus iš visos Lietuvos pasitinka „Tylos muzikos studijos“ festivalis-konkursas „Su meile muzikai – SOLO“

Dar visai neseniai suskambėjęs dviejuose etapuose II respublikinis festivalis-konkursas „Su meile muzikai“, kviečia burtis vėl. Jau balandžio mėnesį VDU Muzikos akademijoje pasirodys iš visos Lietuvos suvažiavę įvairaus amžiaus, pasirengimo jaunieji instrumentalistai III-jame festivalio-konkurso etape „Solo“.

Tylos Muzikos Studijos organizuojamas respublikinis festivalis-konkursas „Su meile muzikai“ pirmą kartą buvo surengtas dar 2021 metais nuotoliniu formatu. Sulaukęs susidomėjimo iš visos Lietuvos, šis unikalus renginys grįžta antram kartui. Tačiau šį sykį – grįžta gyvai ir su gausiu palaikymu Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Didžiojoje salėje.

 

„Esu dalyvavusi tikrai ne viename konkurse, tačiau šis išsiskiria savo įvairių žanrų pasirinkimu. Mane maloniai stebina, kad čia varijuoja tiek populiarioji muzika, tiek akademinė. Nesu dar buvusi tokiame įvairialypiame konkurse“, – stebisi II etapo „Balsai“ dalyvė ir pirmosios vietos laureatė Vakarė.

 

Festivalis-konkursas išskirstytas į tris etapus: „Drauge“ – skirtas ansambliams, „Balsai“ – vokalistams, bei „Solo“ – instrumentalistams solistams. Dar šią žiemą įvykusiuose dviejuose etapuose buvo galima išgirsti talentingus bei pulsuojančius meile muzikai jaunuosius muzikus, suvažiavusius iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių.

Renginių organizavimo komiteto vadovė Kristina Ivanauskaitė-Čiurilienė džiaugiasi: „Festivalio-konkurso dalyviai sugūžėjo iš visos Lietuvos: Anykščių, Elektrėnų, Jurbarko, Kauno miesto ir rajono, Kazlų rūdos, Kelmės rajono, Prienų, Šiaulių ir Vilniaus. Kiekvienas su savo išskirtine energija, žavesiu ir ta ugnele kūrybai per muziką. Trečiasis etapas nė kiek neabejojame palies tiek pat, jei ne daugiau, Lietuvos kampelių bei jų klausytojų.“

Šių metų festivalį, taip pat, nuspalvino komisijos narių įvairovė suteikusi konkursui savito žavesio bei klausytojų ir dalyvių susidomėjimo. Komisijos ložėse sėdėjo vieni įspūdingiausių Lietuvos muzikų, tokie kaip Egidijus Bavikinas, Marija Arutiunova, fortepijoninis duetas „Dvi po dvi“, Karolina Beinarytė Palekauskienė ir kiti įstabūs atlikėjai.

„Smagu, kad lygis šiame konkurse yra aukštas ir ta teigiama atmosfera jaučiasi pas visus – tiek klausytojus, tiek atlikėjus. Tokia aura retai kada pasiekiama.“ – tvirtina Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Egidijus Bavikinas. „Džiugu, kad su kiekvienais metais vaikai laisvėja ant scenos. Ši karta jau kitaip jaučiasi scenoje, kitaip supranta muziką, yra daug laisvesni, nuoširdesni, mažiau susikaustę. Tą gražu stebėti.“

Charizmatiški festivalio dalyviai sulaukė ne vien komisijos narių pagyrimų, bet ir įvairiausių prizų. Konkurso etapo dalyviai bei laureatai buvo apdovanoti išskirtiniais prizais: įvairiomis partnerių dovanomis bei „Tylos muzikos studijos“ atributika. Grand Prix nugalėtojai laimėjo „Stiklo galerijos“ unikalias statulėles, galimybę pasirodyti birželio mėnesio koncerte Kauno filharmonijoje bei išskirtinę progą įrašyti garso takelį „Tylos garso įrašų studijoje“. Šiais metais festivalio rėmėjų ir partnerių sąraše figūravo tiek UAB Cosmoway Group, tiek Stiklo galerija, Lietuvos nacionalinė filharmonija bei Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija.

Paskutinis festivalio etapas „Solo“, skirtas instrumentalistams solistams, vyks balandžio 29-30 d., VDU Muzikos akademijoje. Kviečiame visus įvairaus amžiaus besimokančius muzikus dalintis meile muzikai. Nepraleiskite išskirtinės galimybės parodyti savo išskirtinius muzikinius gebėjimus ir registruokitės jau dabar! Nuostatus apie III-ajį etapą rasite ČIA.

„SOLO – su meile!“ – linki „Tylos muzikos studijos“ organizacinė komanda.

II Respublikinio Festivalio-Konkurso “Su Meile Muzikai-BALSAI” 2022/2023 AKIMIRKOS
II Respublikinio Festivalio-Konkurso “Su Meile Muzikai-DRAUGE” 2022/2023 AKIMIRKOS

III Respublikinio Festivalio-Konkurso “Su Meile Muzikai-BALSAI” 2023/2024 AKIMIRKOS

II ETAPAS BALSAI

APIE

TYLOS MUZIKOS STUDIJA puoselėdama savo idėją skleisti profesionalų, individualia mokymo programa grįstą šiuolaikinį muzikos ugdymą ir suteikdama galimybę išreikšti save visiems, norintiems pažinti muzikavimo meną nepaisant amžiaus ar išsilavinimo, kviečia tęsti kelionę po azarto, muzikavimo džiaugsmo, bendravimo bei bendradarbiavimo kupiną konkursų ciklo „SU MEILE MUZIKAl“ pasaulį!

 

Antrasis respublikinis festivalis-konkursas „SU MEILE MUZIKAl“ šiemet skleidžiasi trimis etapais: DRAUGE. BALSAI. SOLO. 2022 m. gruodžio 3 d. jau įvyko įvairios sudėties instrumentinių ansamblių I etapas „DRAUGE“; išrinkome laureatus ir GRAND PRIX laimėtojus. O 2023 m. vasarį pakviesime visus muzikuojančius savo asmeniniu instrumentu, balsu, solistus bei vokalinius ansamblius į II etapą „BALSAI“!

 

Respublikinis festivalis-konkursas „SU MEILE MUZIKAI“ – tai bene vienintelis tokio pobūdžio renginys, kuris yra be amžiaus apribojimų. O visų svarbiausia – mokinio ir mokytojo bendradarbiavimas su MEILE MUZIKAI, kuri trunka visą gyvenimą!

DALYVIAI

Festivalyje-konkurse gali dalyvauti bendrojo lavinimo, muzikos bei meno mokyklų, studijų, individualaus pasirengimo dainininkai solistai bei mažieji vokaliniai ansambliai (duetai, tercetai, kvartetai).

KUR?

VDU Muzikos akademijoje*

KADA?

2023 m. vasario 11 d.

DIENOTVARKĖ:

Bus skelbiama likus savaitei iki renginio.

AMŽIAUS GRUPĖS**:

A – iki 7 m.

B – 8–10 m.

C – 11–13 m.

D – 14–16 m.

E – 17–19 m.

F – suaugusieji mėgėjai, studentai (nuo 20 m.)

KATEGORIJOS:

I. Akademiniu stiliumi dainuojantys solistai

II. Akademiniu stiliumi dainuojantys vokaliniai ansambliai

III. Populiariosios muzikos stiliais (pop, jazz, rock) dainuojantys solistai

IV. Populiariosios muzikos stiliais (pop, jazz, rock) dainuojantys vokaliniai

ansambliai

PROGRAMA

Dalyviai atlieka 1 laisvai pasirinktą kūrinį. Trukmė iki 5 min. Kūrinys atliekamas atmintinai ir gyvai

a capella arba su gyvu instrumentiniu pritarimu (1-2 pritariamieji instrumentai). Pagal poreikį galime pasiūlyti pasinaudoti mūsų koncertmeisterės paslaugomis (už papildomą mokestį***).

Esant poreikiui, pasirodymas bus įgarsintas.

KOMISIJA

Dalyvius vertins kompetentinga vertinimo komisija. Ji bus paskelbta paskutinę savaitę prieš konkursą. Vertinimo komisijos sprendimas galutinis ir neginčijamas.

 

Konkurso vertinimo kriterijai:

Konkurse bus vertinamas dalyvių vokalinis pasirengimas, balso kokybė, atlikimo meistriškumas, intonacija, stiliaus pojūtis, aranžuotės ir atlikimo originalumas, kūno kalba.

 

APDOVANOJIMAI

VISI festivalio-konkurso dalyviai bus apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Dalyvių pedagogai bus apdovanoti padėkomis už mokinių paruošimą pasirodymui. Ryškiausiai pasirodę dalyviai bus apdovanoti I, II, III vietos LAUREATŲ diplomais bei specialiaisiais prizais. Gali būti skiriamos daugiau nei viena pirma, antra, trečia vietos arba vieta išvis neskiriama. Kiekvienoje kategorijoje dalyvavusiam ryškiausiam scenos debiutantui bus įteiktas specialusis prizas.

 

Po VIENĄ ryškiausią dalyvį/vokalinį ansamblį kiekvienoje kategorijoje apdovanosime festivalio-konkurso „SU MEILE MUZIKAI“ GRAND PRIX diplomu ir specialiuoju prizu – galimybe parengti profesionalų garso įrašą „Tylos Muzikos Studijos“ naujai įrengtoje profesionalioje garso įrašų studijoje arba, jei to reikalaus atlikimo specifika, tam pritaikytoje koncertinėje/akustinėje erdvėje.

Taip pat visų festivalio-konkurso „SU MEILE MUZIKAI“ etapų GRAND PRIX laimėtojus pakviesime dalyvauti išskirtiniame koncerte Kauno valstybinėje filharmonijoje, kuris numatomas 2023 m. birželio 3 d.

 

PARAIŠKOS PATEIKIMAS

Dalyvių paraiškos priimamos iki sausio 20 dienos (imtinai) užpildžius anketą internetu. Dalyvių skaičius ribojamas (pagal dalyvio anketos užpildymo datą).

Užpildžius anketą prašome sumokėti festivalio-konkurso paramos mokestį – 55 Eur solistui, 35 Eur dueto nariui arba 30 Eur terceto/kvarteto nariui.**** Prašome vienu laišku atsiųsti solisto arba visų ansamblio narių mokesčio apmokėjimo išrašus iki sausio 20 d. – renginiai@tylos.lt . 

 

Mokėjimo rekvizitai: 

VŠĮ „Tylos muzikos projektai“ 

Bankas: Swedbank AB 

Sąskaitos Nr. LT897300010171270481 

Mokesčio paskirtis: PARAMA KONKURSUI bei dalyvio/ansamblio nario VARDAS ir PAVARDĖ

 

KONTAKTAI:

Daugiau informacijos – www.tylos.lt arba renginiai@tylos.lt

Tel. nr. +370 614 47556 arba +370 663 79955

* Lietuvoje paskelbus karantiną, festivalis-konkursas vyktų nuotoliniu būdu.

** Vokalinių ansamblių kategorijose amžiaus grupė nustatoma pagal ansamblio narių amžiaus vidurkį.

*** Viena repeticija (30 min.) ir pasirodymas – 35 Eur. Dvi repeticijos (2 x 30 min.) ir pasirodymas – 50 Eur.

**** Užsiregistravus, bet neatvykus į festivalį-konkursą, dalyvio mokestis negrąžinamas.