Įsibėgėjant pavasariui jaunuosius muzikus iš visos Lietuvos pasitinka „Tylos muzikos studijos“ festivalis-konkursas „Su meile muzikai – SOLO“

Dar visai neseniai suskambėjęs dviejuose etapuose II respublikinis festivalis-konkursas „Su meile muzikai“, kviečia burtis vėl. Jau balandžio mėnesį VDU Muzikos akademijoje pasirodys iš visos Lietuvos suvažiavę įvairaus amžiaus, pasirengimo jaunieji instrumentalistai III-jame festivalio-konkurso etape „Solo“.

Tylos Muzikos Studijos organizuojamas respublikinis festivalis-konkursas „Su meile muzikai“ pirmą kartą buvo surengtas dar 2021 metais nuotoliniu formatu. Sulaukęs susidomėjimo iš visos Lietuvos, šis unikalus renginys grįžta antram kartui. Tačiau šį sykį – grįžta gyvai ir su gausiu palaikymu Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Didžiojoje salėje.

 

„Esu dalyvavusi tikrai ne viename konkurse, tačiau šis išsiskiria savo įvairių žanrų pasirinkimu. Mane maloniai stebina, kad čia varijuoja tiek populiarioji muzika, tiek akademinė. Nesu dar buvusi tokiame įvairialypiame konkurse“, – stebisi II etapo „Balsai“ dalyvė ir pirmosios vietos laureatė Vakarė.

 

Festivalis-konkursas išskirstytas į tris etapus: „Drauge“ – skirtas ansambliams, „Balsai“ – vokalistams, bei „Solo“ – instrumentalistams solistams. Dar šią žiemą įvykusiuose dviejuose etapuose buvo galima išgirsti talentingus bei pulsuojančius meile muzikai jaunuosius muzikus, suvažiavusius iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių.

Renginių organizavimo komiteto vadovė Kristina Ivanauskaitė-Čiurilienė džiaugiasi: „Festivalio-konkurso dalyviai sugūžėjo iš visos Lietuvos: Anykščių, Elektrėnų, Jurbarko, Kauno miesto ir rajono, Kazlų rūdos, Kelmės rajono, Prienų, Šiaulių ir Vilniaus. Kiekvienas su savo išskirtine energija, žavesiu ir ta ugnele kūrybai per muziką. Trečiasis etapas nė kiek neabejojame palies tiek pat, jei ne daugiau, Lietuvos kampelių bei jų klausytojų.“

Šių metų festivalį, taip pat, nuspalvino komisijos narių įvairovė suteikusi konkursui savito žavesio bei klausytojų ir dalyvių susidomėjimo. Komisijos ložėse sėdėjo vieni įspūdingiausių Lietuvos muzikų, tokie kaip Egidijus Bavikinas, Marija Arutiunova, fortepijoninis duetas „Dvi po dvi“, Karolina Beinarytė Palekauskienė ir kiti įstabūs atlikėjai.

„Smagu, kad lygis šiame konkurse yra aukštas ir ta teigiama atmosfera jaučiasi pas visus – tiek klausytojus, tiek atlikėjus. Tokia aura retai kada pasiekiama.“ – tvirtina Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Egidijus Bavikinas. „Džiugu, kad su kiekvienais metais vaikai laisvėja ant scenos. Ši karta jau kitaip jaučiasi scenoje, kitaip supranta muziką, yra daug laisvesni, nuoširdesni, mažiau susikaustę. Tą gražu stebėti.“

Charizmatiški festivalio dalyviai sulaukė ne vien komisijos narių pagyrimų, bet ir įvairiausių prizų. Konkurso etapo dalyviai bei laureatai buvo apdovanoti išskirtiniais prizais: įvairiomis partnerių dovanomis bei „Tylos muzikos studijos“ atributika. Grand Prix nugalėtojai laimėjo „Stiklo galerijos“ unikalias statulėles, galimybę pasirodyti birželio mėnesio koncerte Kauno filharmonijoje bei išskirtinę progą įrašyti garso takelį „Tylos garso įrašų studijoje“. Šiais metais festivalio rėmėjų ir partnerių sąraše figūravo tiek UAB Cosmoway Group, tiek Stiklo galerija, Lietuvos nacionalinė filharmonija bei Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija.

Paskutinis festivalio etapas „Solo“, skirtas instrumentalistams solistams, vyks balandžio 29-30 d., VDU Muzikos akademijoje. Kviečiame visus įvairaus amžiaus besimokančius muzikus dalintis meile muzikai. Nepraleiskite išskirtinės galimybės parodyti savo išskirtinius muzikinius gebėjimus ir registruokitės jau dabar! Nuostatus apie III-ajį etapą rasite ČIA.

„SOLO – su meile!“ – linki „Tylos muzikos studijos“ organizacinė komanda.

II Respublikinio Festivalio-Konkurso “Su Meile Muzikai-BALSAI” 2022/2023 AKIMIRKOS
II Respublikinio Festivalio-Konkurso “Su Meile Muzikai-DRAUGE” 2022/2023 AKIMIRKOS