Uncategorized

Grand prix GALA

Birželio 3 d. plačiai nuskabėjęs, grandiozinis Grand Prix GALA koncertas gražiai apvainikavo Tylos Muzikos Studijos II-ąjį respublikinį festivalį-konkursą “Su Meile Muzikai”. 

 

Koncerte skambėjo miuziklo garsai, charakteringa gitara ir jausminga violončelė, melodingi saksofonas ir fleitos bei išraiškingasis fortepijonas.

 

Festivalis šiais metais suskirstytas į tris etapus – „DRAUGE“, „BALSAI“ ir „SOLO“. Visų šių etapų metu buvo atrinkti patys įspūdingiausiai pasirodę jaunieji atlikėjai, kurie pelnė Grand Prix apdovanojimus:

1. VOKALINIS KVARTETAS „SOL – MI – RE – DO“: GODA KANČAUSKAITĖ, MANTVYDAS RIŠKUS, GUSTĖ BUDRYTĖ, DEIMANTĖ LIEBAITĖ
2. GRIGALIUS KALKYS (GITARA)
3. VILTĖ BALIŪNAITĖ (FORTEPIJONAS)
4. SMILTĖ PETROŠIŪTĖ (VIOLONČELĖ)
5. AMELIJOS LAPINSKAITĖS (KLARNETAS) IR KAMILĖS PALEKAUSKAITĖS (FORTEPIJONAS) KAMERINIS ANSAMBLIS
6. KOTRYNA MARUŠAUSKAITĖ (VOKALAS)
7. AKMĖJOS ČYŽAITĖS (FLEITA), FAUSTINOS MOSEIČIUK (FLEITA) IR LORETOS HAIDARI (FORTEPIJONAS)
KAMERINIS ANSAMBLIS
8. KOTRYNA BALTRIMAITĖ (FORTEPIJONAS)
9. AURELIJA NARUŠYTĖ (SAKSOFONAS)
10. EMILIJOS LOKCIONKINAITĖS IR IUSTINOS KALEINIKOVOS FORTEPIJONINIS ANSAMBLIS
11. AUSTĖJA BUTRIMAITĖ (VOKALAS)

 

Dėkojame koncerto remėjui Gėlių studijai “Flowers and more” bei partneriui Kauno valstybinei filharmonijai.

 

Daugiau apie festivalį-konkursą

Koncerto akimirkos

Stovyklos

Garso inžinerija

Apie

Tai nuotaikinga,išradingumo kupina ir įdomi kelionė po muzikos instrumentų,savęs pažinimo ir atradimų pasaulį.

Programos tikslas lavinti meninį-estetinį ir saviraiškos pojūtį, vaizduotę, skatinti malonias emocijas, pasitikėjimą savimi,ugdyti kūrybinius gebėjimus,patiriant muzikavimo džiaugsmą kolektyve ir kaip solo atlikėjas. Edukacine programa siekiama padėti atrasti ir pažinti.

 

KUR? Tylos Muzikos Studijoje, V. Putvinskio g. 30

KADA? 2023 m. birželio 26 – 30 d.

AMŽIUS: 7 – 12 m. vaikams

KAINA? 215 eur.; Kas renkasi individualias pamokas – papildomai 110€

 

 

Dienos stovykla „Žaiskime teatrą“

Apie

Tai stovykla meniškos sielos vaikams, kurie mėgsta muziką, teatrą, kuriems patinka dainuoti, vaidinti, šokti, tiesiog kurti ir bendrauti. O gal jūsų vaikas talentingas, bet labai nedrąsus? Ši stovykla skirta mokytis nuoširdaus bendravimo, santykio ir atmosferos pajautimo. Dalindamiesi savo talentais, mokydamiesi vieni iš kitų, patirsime kūrybos džiaugsmą. Stovykloje ,,Žaiskime teatrą” vaikai taps kūrėjais. Galite būti tikri, kad čia dirbantys pedagogai padės atsiskleisti jūsų vaikų talentams. Bendraudami, žaisdami, kurdami per 5 dienas galime sukurti stebuklą, kuriuo tikimės pasidalinti su tėveliais. Stovyklos programa pateikiama taip, kaip pradėtas piešti paveikslas, kurį tapyti užbaigs vaikai, nes mūsų tikslas – atsižvelgti į individualius vaikų poreikius ir sudaryti jiems tinkamiausią programą, todėl ji bus gana lanksti ir laisva.

KUR? Tylos Muzikos Studijoje, vieta dar tikslinama

KADA? 2023 m. birželio 26 – 30 d.

AMŽIUS:

I grupė: 7 – 11 m.

II grupė: 12 – 17 m.

 

KAINA? 215 eur.

Epochų ekspertas

Apie

Stovykla skirta 7-12 metų moksleiviams, kurios metu ne tik pramogausime aktyviai pažindami miestą ir jo nematytas vietas, bet ir gilinsimės į muzikos istoriją epochų kontekste.

Susipažinsime su Antikos ir Viduramžių muzikavimo ypatumais, Renesanso ir Baroko puošnumais, Klasicizmo kvadratiškumais, Romantizmo meilumais bei Modernizmo iššūkiais.

Visa tai sudaro muzikos dienos stovyklos programą, kuri padeda mokiniams geriau pažinti save, savo muzikines galimybes ir gebėjimus bei susipažinti su kitais bendraamžiais, su kuriais galima bendrauti ir keistis muzikiniais įspūdžiais.

KUR? Tylos Muzikos Studijoje, V. Putvinskio g. 30

KADA? 2023 m. liepos 10 – 14 d.

AMŽIUS: 7 – 12 m. vaikams

KAINA? 215  eur.; Kas renkasi individualias pamokas – papildomai 110€

Aplink pasaulį su Muzika I pamaina

Apie

Vaikų dienos stovykla „Aplink pasaulį su muzika“ kviečia atvykti 3-6 metų vaikučius. Stovyklos metu susipažinsime su skirtingomis muzikinėmis kultūromis bei gilinsime bendrąsiais muzikines žinias. Prisiliesime prie Afrikos ritmų, keliomis kryptimis apžvelgsime Amerikos muzikinius atradimus, “paragausime” ispaniškosios muzikos aštrumo. Atsižvelgiant į dienos temą, klausysimės, pažinsime, mokysimės muzikuoti, kursime atskirai ir grupėmis. Tad kviečiame į prasmingą ir įdomią muzikinę kelionę kartu su mumis!

 

KUR? Tylos Muzikos Studijoje, V. Putvinskio g. 30

KADA? 2023 m. liepos 17 – 21 d.

AMŽIUS: 3 – 6 m. vaikams

KAINA? 215  eur.

 

 

 

Aplink pasaulį su Muzika II pamaina

Apie

Vaikų dienos stovykla „Aplink pasaulį su muzika“ kviečia atvykti 3-6 metų vaikučius. Stovyklos metu susipažinsime su skirtingomis muzikinėmis kultūromis bei gilinsime bendrąsiais muzikines žinias. Prisiliesime prie Afrikos ritmų, keliomis kryptimis apžvelgsime Amerikos muzikinius atradimus, “paragausime” ispaniškosios muzikos aštrumo. Atsižvelgiant į dienos temą, klausysimės, pažinsime, mokysimės muzikuoti, kursime atskirai ir grupėmis. Tad kviečiame į prasmingą ir įdomią muzikinę kelionę kartu su mumis!

 

KUR? Tylos Muzikos Studijoje, V. Putvinskio g. 30

KADA? 2023 m. liepos 24 – 28 d. 

AMŽIUS: 3 – 6 m. vaikams

KAINA? 215  eur.

Orkestro asas

Apie

Stovykla skirta 7-12 metų moksleiviams, grojantiems klasikiniu instrumentu.

Ši stovykla skirta grojantiems moksleiviams, kurie nori pagerinti savo grojimo įgūdžius grodami solo ir ansamblyje.

Jos metu ne tik grosime, bet ir pažinsime orkestranto profesiją.

 

KUR? Tylos Muzikos Studijoje, V. Putvinskio g. 30

KADA? 2023 m. liepos 31 d. – rugpjūčio 4 d.

AMŽIUS: 7 – 12 m. vaikams

KAINA? 215  eur.; Kas renkasi individualias pamokas – papildomai 110€

Akimirkos iš praėjusių stovyklų

II respublikinio festivalio-konkurso “Su Meile Muzikai – SOLO” vertinimo komisija

 

BEATA PREISAITĖ-ŠIDIŠKIENĖ – fleitininkė, J. Gruodžio konservatorijos fleitos mokytoja, Kauno miesto simfoninio orkestro narė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantė. Kaip solistė Beata yra koncertavusi su Kauno miesto simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Pietų Kalifornijos filharmonijos bei Kalifornijos Fulertono universiteto orkestru. Fleitininkė taip pat yra grojusi Danijos nacionalinio radijo orkestro, Kopenhagos filharmonijos bei kitų orkestrų sudėtyje, o su kamerinės muzikos

ansambliais yra dalyvavusi tarptautiniuose muzikos festivaliuose: „Pažaislio muzikos festivalis“, „Kristupo vasaros festivalis“,„Druskomanija“, „Pulsar festival“, „DSQ festival“ (kartu su vienu garsiausių Europoje – Danijos styginių kvartetu) ir kituose. Beatai yra įteiktas LR prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštas už muzikinius pasiekimus.

 

 

 

 

 

 

ROBERTAS LOZINSKIS yra vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos pianistų. 2015 m., VII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse Vilniuje, Robertas laimėjo I-ąją vietą, publikos simpatijų prizą bei specialųjį prizą už geriausią M. K. Čiurlionio kūrinių atlikimą. Robertas nuolat koncertuoja kaip solistas su pasaulinio lygio orkestrais, yra grojęs su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Karališkuoju Škotijos nacionaliniu, Klaipėdos kameriniu, Kauno simfoniniu bei kitais orkestrais. Pianistas ypatingai daug dėmesio skiria kamerinei

muzikai, rengia solo rečitalius, mėgsta įvairių stilių muziką bei užsiima pedagogine veikla – yra vienas iš Nacionalinės moksleivių akademijos muzikos sekcijos vadovų. Robertas yra fortepijoninės muzikos festivalio bei meistriškumo kursų „Kaunas Piano Fest“ įkūrėjas bei meno vadovas. 2016 m. kartu su klarnetininku Žilvinu Brazausku ir violončelininke Natania Hoffman įkūrė „Trio Agora“.

 

 

 

 

 

 

 

VIRGINIJA UNGURAITYTĖ-LEVICKIENĖ – pianistė, meno daktarė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė, Kauno klinikų ikimokyklinio ugdymo skyriaus vadovė. Muzikos pedagogikos srityje su įvairaus amžiaus vaikais bei suaugusiaisiais dirba 17 metų. Virginijos auklėtiniai ne kartą yra dalyvavę bei pelnę apdovanojimus respublikiniuose ir tarptautiniuose jaunųjų atlikėjų konkursuose. Remiantis įgyta visapuse pedagogikos patirtimi bei pasauliniais muzikos švietimo pavyzdžiais, 2018 metais Virginija Unguraitytė Levickienė įkūrė naujos kartos muzikos mokyklą – „Tylos muzikos studiją“.

 

 

 

 

 

 

SERGEJUS KRINICINAS yra Lietuvos klasikinės gitaros festivalių bei konkursų laureatas. Gitaristas yra koncertavęs su Lietuvos kameriniu orkestru (diriguojamu prof. Saulius Sondeckio), Kauno, Lietuvos muzikos irteatro akademijos, Klaipėdos kameriniais orkestrais ir Kauno simfoniniu orkestru. Neretai Sergejų galima pamatyti scenoje su žymia mūsų šalies dainininke Judita Leitaite, su kuria atlikėjas yra išleidęs rusų romansų kompaktinę plokštelę. Gitaristo muzikinės veiklos sąraše – ir nuo 2010 m. aktyviai koncertuojantis „Džentelmenų duetas“ kartu su garsiu smuikininku Vilhelmu Čepinskiu. Taip pat koncertuoja Baltijos gitarų kvarteto sudėtyje.

Sergejus taip pat yra aktyvus pedagogas – 2001 m. įkūręs gitaros klasę Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, išugdė ne vieną respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatą. Nuo 2011 m. Sergejus dėsto Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, kur šiuo metu eina docento pareigas.

 

 

 

 

 

 

Smuikininkė IEVA LAUČKAITĖ yra Kauno miesto simfoninio orkestro ir Vytauto Didžiojo universiteto kamerinio orkestro atlikėja. Taip pat, vadovauja Kauno J. Gruodžio konservatorijos styginių instrumentų orkestrui, dėsto smuiko specialybę ir kamerinį ansamblį. Dalyvauja įvairiuose koncertuose ir projektuose, kuriuose groja ir elektriniu smuiku. Jos repertuaras, kaip ir meilė muzikai, aprėpia daug stilių – nuo baroko iki džiazo improvizacijų.

Įsibėgėjant pavasariui jaunuosius muzikus iš visos Lietuvos pasitinka „Tylos muzikos studijos“ festivalis-konkursas „Su meile muzikai – SOLO“

Dar visai neseniai suskambėjęs dviejuose etapuose II respublikinis festivalis-konkursas „Su meile muzikai“, kviečia burtis vėl. Jau balandžio mėnesį VDU Muzikos akademijoje pasirodys iš visos Lietuvos suvažiavę įvairaus amžiaus, pasirengimo jaunieji instrumentalistai III-jame festivalio-konkurso etape „Solo“.

Tylos Muzikos Studijos organizuojamas respublikinis festivalis-konkursas „Su meile muzikai“ pirmą kartą buvo surengtas dar 2021 metais nuotoliniu formatu. Sulaukęs susidomėjimo iš visos Lietuvos, šis unikalus renginys grįžta antram kartui. Tačiau šį sykį – grįžta gyvai ir su gausiu palaikymu Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Didžiojoje salėje.

 

„Esu dalyvavusi tikrai ne viename konkurse, tačiau šis išsiskiria savo įvairių žanrų pasirinkimu. Mane maloniai stebina, kad čia varijuoja tiek populiarioji muzika, tiek akademinė. Nesu dar buvusi tokiame įvairialypiame konkurse“, – stebisi II etapo „Balsai“ dalyvė ir pirmosios vietos laureatė Vakarė.

 

Festivalis-konkursas išskirstytas į tris etapus: „Drauge“ – skirtas ansambliams, „Balsai“ – vokalistams, bei „Solo“ – instrumentalistams solistams. Dar šią žiemą įvykusiuose dviejuose etapuose buvo galima išgirsti talentingus bei pulsuojančius meile muzikai jaunuosius muzikus, suvažiavusius iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių.

Renginių organizavimo komiteto vadovė Kristina Ivanauskaitė-Čiurilienė džiaugiasi: „Festivalio-konkurso dalyviai sugūžėjo iš visos Lietuvos: Anykščių, Elektrėnų, Jurbarko, Kauno miesto ir rajono, Kazlų rūdos, Kelmės rajono, Prienų, Šiaulių ir Vilniaus. Kiekvienas su savo išskirtine energija, žavesiu ir ta ugnele kūrybai per muziką. Trečiasis etapas nė kiek neabejojame palies tiek pat, jei ne daugiau, Lietuvos kampelių bei jų klausytojų.“

Šių metų festivalį, taip pat, nuspalvino komisijos narių įvairovė suteikusi konkursui savito žavesio bei klausytojų ir dalyvių susidomėjimo. Komisijos ložėse sėdėjo vieni įspūdingiausių Lietuvos muzikų, tokie kaip Egidijus Bavikinas, Marija Arutiunova, fortepijoninis duetas „Dvi po dvi“, Karolina Beinarytė Palekauskienė ir kiti įstabūs atlikėjai.

„Smagu, kad lygis šiame konkurse yra aukštas ir ta teigiama atmosfera jaučiasi pas visus – tiek klausytojus, tiek atlikėjus. Tokia aura retai kada pasiekiama.“ – tvirtina Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Egidijus Bavikinas. „Džiugu, kad su kiekvienais metais vaikai laisvėja ant scenos. Ši karta jau kitaip jaučiasi scenoje, kitaip supranta muziką, yra daug laisvesni, nuoširdesni, mažiau susikaustę. Tą gražu stebėti.“

Charizmatiški festivalio dalyviai sulaukė ne vien komisijos narių pagyrimų, bet ir įvairiausių prizų. Konkurso etapo dalyviai bei laureatai buvo apdovanoti išskirtiniais prizais: įvairiomis partnerių dovanomis bei „Tylos muzikos studijos“ atributika. Grand Prix nugalėtojai laimėjo „Stiklo galerijos“ unikalias statulėles, galimybę pasirodyti birželio mėnesio koncerte Kauno filharmonijoje bei išskirtinę progą įrašyti garso takelį „Tylos garso įrašų studijoje“. Šiais metais festivalio rėmėjų ir partnerių sąraše figūravo tiek UAB Cosmoway Group, tiek Stiklo galerija, Lietuvos nacionalinė filharmonija bei Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija.

Paskutinis festivalio etapas „Solo“, skirtas instrumentalistams solistams, vyks balandžio 29-30 d., VDU Muzikos akademijoje. Kviečiame visus įvairaus amžiaus besimokančius muzikus dalintis meile muzikai. Nepraleiskite išskirtinės galimybės parodyti savo išskirtinius muzikinius gebėjimus ir registruokitės jau dabar! Nuostatus apie III-ajį etapą rasite ČIA.

„SOLO – su meile!“ – linki „Tylos muzikos studijos“ organizacinė komanda.

II Respublikinio Festivalio-Konkurso “Su Meile Muzikai-BALSAI” 2022/2023 AKIMIRKOS
II Respublikinio Festivalio-Konkurso “Su Meile Muzikai-DRAUGE” 2022/2023 AKIMIRKOS